środa, 29 kwietnia 2015
Kalinka z urzekającymi oczami - pilnie szuka domu!

Pod naszą opieką znalazły dwie młode koteczki, zgubione lub wyrzucone z domu na Bielanach, gdzie opiekujemy się kotami wolnożyjącymi. Obie są na pewno koteczkami domowymi. W obu przypadkach rozklejone zostały ogłoszenia. W ciągu ostatnich tygodni nikt się nie zgłosił po żadną z nich :-(

Jedną z czekających na nowy dom jest Kalinka.
Prześliczna zgrabna kotka z urzekającymi pyszczkiem i oczkami. Kalinka jest zupełnie oswojona, stąd nasze domysły o wyrzuceniu.
Musimy pilnie znaleźć dom Kalince, gdyż przechodzi ona poważny stres. Ma łysy brzuszek. Wg lekarzy weterynarii prawdopodobną przyczyną (wylizywanie brzuszka) może być stres jaki przeżyła kotka znajdując się na ulicy.

Kalinka ma około 3 lata.
Jest grzeczna, korzysta z kuwetki, nie drapie, nie ma agresji. Jest mega przytulaśna, miła, choć na pewno zagubiona w tym, co jej się stało.
Wysterylizowana.
Wydamy ją wraz z odrobaczeniem, szczepieniami i książeczką zdrowia.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel: 507 191 076 lub 503 0 888 44 (prosimy zaznaczyć, że chodzi o Kalinkę)
lub: kocieadopcje@gazeta.pl
Warszawa i okolice

Prosimy o rozreklamowanie Kalinki.
Domu szukamy bardzo pilnie!


Kalinka szuka domu

Kalinka szuka domu

Kalinka szuka domu

Kalinka szuka domu

Kalinka szuka domu

Kalinka szuka domu

sobota, 12 kwietnia 2014
Mimi, śliczna burasia czeka na swojego człowieka!
Ponieważ leczenie Mimi dobiegło końca, możemy śmiało rozpocząć poszukiwania domku. Jeśli zastanawiacie się nad przygarnięciem kociego przyjaciela - przeczytajcie o Mimi i zróbcie w sercu ciepły kącik dla niej :)
Mimi to piękna bura koteczka o wielkich wiecznie zdziwionych oczach. Ma ok. 1,5 roku, jest wesołą, kochającą wszystkie stworzenia świata (łącznie z człowiekiem) koteczką. Jest wysterylizowana, zdrowa (ma wykonane testy na choroby wirusowe FeLV/FIV, oba ujemne), uwielbia się przytulać. Ma świetny apetyt, pięknie korzysta z kuwety, bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami.
 
Ale przeszłość Mimi jest bardzo smutna. Ktoś nieodpowiedzialny wywiózł ją na obce osiedle i wyrzucił z samochodu. Kotka długo była bezdomna i żyła na ulicy, była malutka, wyglądała jak 6 miesięczny kociak, chociaż była już dorosła. Nabawiła się zapalenia płuc, była wycieńczona i chora, kiedy dobra dusza zauważyła pod płotem jej chude bure futerko. I od tej pory los Mimi się odmienił, niestety koteczka bardzo charczała i okazało się, że miała w gardziołku dwa guzy. Mimi przeszła trudną operację usunięcia guzów, które na szczęście nie okazały się groźne i po operacji Mimisia jest całkowicie zdrowa. Biega, skacze, bawi się, jest bardzo wesołą kotką. Ale do szczęścia brakuje jej własnego domu, takiego na zawsze. Takiego, który jej już nigdy nie porzuci, który będzie o nią dbał, w którym będzie traktowana jak członek rodziny.
 
Mimi szuka domu niewychodzącego, z zabezpieczonymi oknami i najlepiej gdyby w domu był już jakiś młody kotek, bo Mimi jest bardzo towarzyska i uwielbia kocie gonitwy.
Kotka przebywa aktualnie w domu tymczasowym w Rzeszowie. Przy adopcji obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.
 
Kontakt w sprawie adopcji:
 poniedziałek, 16 września 2013
Mimi - jesień w kocim futerku zapukała do Rzeszowa

Do naszej kociej drużyny dołączyła w ten weekend Mimi - jesień ukryta w kocim futerku. Nie mogliśmy nie otworzyć drzwi. Przyszła szeleszcząc gardziołkiem, drobniutka, jeszcze niepewna swojej przyszłości. Ma już za sobą pierwsze badania - w tym testy na choroby zakaźne. Przed nią jeszcze endoskopia z uwagi na odgłosy dochodzące z gardziołka. Jest nieprzewidzianym gościem z uwagi na kurczące się fundusze, ale gdy w grę wchodzi ratowanie Mruczka, musimy najpierw reagować, a potem się martwić.

Mimi ma przed sobą jeszcze drobiazgową diagnozę. Wiemy o niej tyle tylko, że została wyrzucona z jadącego auta. Mamy nadzieję, że uda nam się szybko zatrzeć wspomnienie jej wcześniejszego życia i podarować jej prawdziwe kocie szczęście - prawdziwy dom z kochającymi opiekunami.

Jeśli chcecie wesprzeć Mimi możecie to zrobić poprzez wpłaty na konto - teraz najpilniejsza jest diagnoza gardziołka i podstawowa opieka weterynaryjna (badania krwi, szczepienie, odrobaczenie). Możecie też zostać jej wirtualnym opiekunem poprzez regularne wspieranie jej raz w miesiącu choćby najdrobniejszą kwotą.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
76 2030 0045 1110 0000 0255 7500

W tytule przelewu: MIMI

 

10:02, kocieadopcje , Szukają domu
Link Komentarze (1) »
czwartek, 23 sierpnia 2012
Gabi i Figa - dwie siostrzyczki szukają domu.

Pod naszą opieką na Bielanach czekają na adopcję młodziutkie siostrzyczki.
Gabi (czarno-biała) oraz Figa (bura pręgowana) Ich braciszek ze zdjęć (biały w łatki) ma już dom.

Interwencje Bielany
Dziewczynki są zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, mają książeczki zdrowia.

Jak każde zdrowe kociaki uwielbiają brykać, polować na owady, przewracać się w pieleszach i legowiskach, ganiać za sznureczkami. Cały świat jest dla nich ciekawy i muszą go zwiedzać, obserwować, wąchać, czasem śmiesznie dziwić się.

Interwencje Bielany

Poddają się mizianiu i mruczą. Są brane na ręce, ale – tak jeszcze młodziutkie – nie mają 100% pewności. To jest tylko kwestią czasu i trenowania.

Interwencje Bielany

Szukamy dla nich domku, najchętniej dla obu razem, choć weźmiemy pod rozwagę oferty osobno.

Interwencje Bielany

 

Więcej zdjęć w galerii: Figa i Gabi.


Wiek: ur. przełom kwietnia i maja 2012 r.
Sterylizacja: wysterylizowane
Książeczka zdrowia: tak
Szczepienie: tak
Odrobaczenie: tak
Postępowanie: brak, jedynie profilaktyka
Korzystanie z kuwety: tak
Do domu z kotami: tak
Do domu wychodzącego: nie

Adopcja tylko na terenie Warszawy i bliskich okolic. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zwierzęcia - zastrzegamy sobie prawo wyboru najlepszych opiekunów kota. Warunkiem wydania jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji: joshua.ada@gmail.com

 

 

24.08.2012 - poddajemy ogłoszenie korekcie. Maluszki urodziły się pod koniec kwietnia, na początku maja, także poprawiamy wcześniejszą marcową datę.

czwartek, 05 lipca 2012
Kazio - Kwiat Lotosu

Mówimy do niego Kazio, Kazik, Kaziula, Kaziucha, a on z radością reaguje na każde zawołanie, każde zwrócenie na niego uwagi.
Jego charakter oddaje przydomek Kwiat Lotosu, gdyż jest pogodnym kocim stoikiem. To kot młody, czasem brykający, ale przede wszystkim – łagodny. To Ogonek o spokojnym, przyjaznym nastawieniu do życia, otoczenia, ludzi i kotów. Unika konfliktów, lubi spokój, mizianie i rozmawianie – jest wdzięcznym słuchaczem wszystkiego, co się do niego mówi.

Kazio DT joshua_ada

Czasem w swych medytacjach nad urokiem świata Kazik odlatuje, odpływa wzrokiem bardzo daleko – wtedy nazywamy go Kotem z Kosmosu. Ma też przezwisko Yoda (bohater z filmu "Gwiezdne Wojny"), gdyż Kazio robi minę przypominającą rycerza jedi w trakcie prób ogarnięcia otaczającej go rzeczywistości.

Kazio DT joshua_ada

Jedno jest pewne: mimo iż Kaziula nie psoci, nie sposób się z nim nudzić!


Czy Kazik ma wady? Nie!!! Ma tylko pewną niewielką przypadłość: nadwrażliwość pokarmową – ale dieta dla kotów alergików sprawia, że życie Kazia to wspaniałe życie normalnego kota.

Kazio DT joshua_ada

Szukamy dla Kazia domu cichego, o spokojnym i ustabilizowanym trybie życia. Może przebywać z innymi kotami (niedominującymi), wśród większych, szanujących zwierzęta dzieci.

Galeria zdjęć Kazia.

Filmy z Kaziem:

Kazio i pielęgnacyjna joga. Koniec filmu a la Hitchcock :)

Kazio królikuje zabawkę

Kazio morduje sznureczek :)

Kazio Kwiat Lotosu w DT joshua_ada

 

Wiek: ur. ok. 2007 r.
Kastracja: tak
Książeczka zdrowia: tak
Testy FIV/FeLV: wykonane: wyniki negatywne (-)
Szczepienie: przed
Odrobaczenie: przed
Postępowanie: okresowe weterynaryjne konsultacje dietetyczne
Korzystanie z kuwety: tak
Do domu z kotami: tak, tylko spokojnymi
Do domu z psami: nie
Do domu wychodzącego: nie

Wymagane zabezpieczenie okien, ankieta wstępna i podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt: joshua.ada@gmail.com

 

Wirtualną opiekunką Kazia jest Pani Anna z Sosnowca. Gorąco dziękujemy!

wtorek, 03 lipca 2012
Larry – Twój rrudy kot :)

Larry w DT

Larry to młody kot domowy, kontaktowy pieszczoch. Kot, który do życia potrzebuje obecności człowieka. Ciekawi go większość czynności, które wykonuje człowiek. Jest piękny, rudy, duży (naprawdę duży i zgrabny).

Jest bardzo mądry – to nie typ roztrzepańca czy fajtłapy. Uwielbia zabawę piórkiem, laserkiem, kocią wędką czy kulkami papieru. Bardzo szybko się uczy (reguł, słów, swojego imienia w zdrobnieniach itp.)

Każdego dnia można odkrywać w Larrym coś ciekawego. Np. to, że ma czarne i białe wibrysy. Za to rzęsy ma zupełnie rude. Na łapkach tu i ówdzie możne wypatrzeć czarne futro. Larry jest pełen takich niespodzianek do odkrycia i mamy nadzieję, że takim poznawaniem będzie zachwycony jego nowy dom.

Jest kocim indywidualistą. Toleruje obecność innych kotów (głównie tylko do zabawy), ale najlepiej czułby się jako jedynak.

Często zdarza mu się nastrój do miziania i mruczenia. Potrafi przyjść i domagać się uwagi. Wprost uwielbia głaskanie między uszami! Kładzie się przednimi łapkami na kolanach opiekuna i zasypia... Larry nie lubi brania na ręce ani wymuszonych pieszczot. Za to lubi pokazywać brzuch (co widać na zdjęciach w galerii). Czasem – zwłaszcza gdy śpi przy człowieku – da się po nim chwilę pogłaskać. Bo Larry uwielbia spać w łóżku.

Szukamy opiekuna, który na punkcie Larry'ego oszaleje; który będzie podziwiać kota w kocie, jego oczy, jego futro, jego zamyślone spojrzenie... A przede wszystkim bardzo pokocha Larry'ego... i pozwoli mu spać w łóżku :)

 

Larry w DT

 

Wiek: ur. ok. 2010 r.
Kastracja: tak
Książeczka zdrowia: tak
Testy FIV/FeLV: wykonane: wyniki negatywne (-)
Szczepienie: zaszczepiony
Odrobaczenie: przed
Postępowanie: tylko profilaktyka
Korzystanie z kuwety: tak
Do domu z kotami: możliwe, ale niekonieczne
Do domu z psami: brak danych, ew. pies mały, spokojny
Wychodzący na dwór: nie

Kot z interwencji – miał złamaną łapę i pęknięte podniebienie. Dziś jest całkowicie zdrowy.

Larry przebywa w Warszawie.

Warunkiem wydania Larry'ego jest zabezpieczenie okien, rozmowa przedadopycjna (standardowa rozmowa na temat warunków oferowanych kotu) i podpisanie umowy adopcyjnej.


Kontakt: joshua.ada@gmail.com

  

Galeria zdjęć Larry'ego.

Filmy:

Larry morduje pluszaczka :)

Larry podczas miziania. Koci chill out ;-)


Larry DT joshua_ada

niedziela, 26 lutego 2012
Maciuś - oddam mruczenie w zamian za domek.

Maciuś jest ciekawskim kocurkiem, który od niedawna poznaje uroki miziania. Boi się obcych, jednak gdy zaufa, nawołuje opiekuna do głaskania, gdy ten o nim na chwilę zapomni. Uwielbia topić w misce z wodą pluszowe zabawki. Jest to jedna z jego ulubionych zabaw. Szuka bezpiecznego domku na terenie Warszawy.Kiciuś został wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Ma ujemne testy na choroby zakaźne. Jest zdrowy i gotowy do adopcji.

Zdjęcia Maciusia znajdziesz tutaj: https://profiles.google.com/117642383108477131191/photos/5651021390444956689

Dane:
Maciuś
wiek - ur ok 07.2010
stan: zaszczepiony, odrobaczony, przebadany na choroby zakaźne (zdrowy), wykastrowany

kontakt w sprawie adopcji: patyczaki@wp.pl

wtorek, 20 września 2011
Mamunia i Krzysia

Poznajcie Mamunię i Krzysię. Kocią mamę i jej córę. 

Te dwie kotki łączy bardzo silna więź. Krzysia, pomimo, że jest już samodzielna, bardzo lgnie do Mamuni. Przychodzi do niej pomruczeć, przytulić się, zasnąć. Potrzebuje cały czas jej czułości. Przy niej staje się spokojniejsza, pozwala sobie na mruczenie i nawet człowiek nie jest wtedy taki zły :)

Mamunia z kolei to uosobienie kociego ciepła. Uwielbia być głaskana, wskakuje na kolana, przytula się do człowieka. Bardzo potrzebuje swojego własnego opiekuna, który przygarnąłby ją razem z Krzysią.

Obie są wysterylizowane, zaszczepione i odrobaczone. Miały wykonane testy na choroby zakaźne. Są zdrowe i gotowe do adopcji.

kontakt: kocieadopcje@gazeta.pl

Zapraszamy do ich wspólnej galerii zdjęć: https://picasaweb.google.com/117642383108477131191/MamuniaZKrzysiaWarszawaPoddasze

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
1%
ALLEGRO
FACEBOOK
FILMY
GALERIA zdjęć
KOTY DO ADOPCJI - Koty szukają domu
NASZ NR KONTA: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! KOTY I SPÓŁKA ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa 76 2030 0045 1110 0000 0255 7500
PODSUMOWANIA MIESIĄCA
Rozliczenia BLOX - Bufor bezpieczeństwa
Rozliczenia DT joshua_ada - Kazio, Larry
Rozliczenia DT Poddasza&Mamuśki - Cykorka, Buranio, Maciuś, Pchełka, Mamunia, Krzysia, Fruzia
Rozliczenia funduszu kota Kubusia
Rozliczenia Karmelka i Cynamonka
Rozliczenia kotów Lili, Mimi, Emi, Marcelinki, Maurycy
Rozliczenia kotów Mikusia
Rozliczenia projektu Bielan (m.in. Figa, Gabi, Chester, Kalinka)