czwartek, 01 września 2011
O nas

We wrześniu 2007 roku w wyniku pożaru w jednym ze schronisk dach nad głową straciło 50 kotów. Tego dnia jedna osoba zakasała rękawy i znalazła sposób na uratowanie ich. Skupiła w okół siebie domy tymczasowe i dzięki pomocy wielu bezinteresownych osób udało nam się dokonać niemożliwego - znaleźć domy stałe i tymczasowe schronienia dla wszystkich kotów zabranych ze schroniska do lecznicy. Domy, które jako pierwsze przyłączyły się do akcji ratunkowej stworzyły we wrześniu 2011 roku wspólny front działań o nazwie Koty i Spółka ("Sp. z o.o."). 

Domy Tymczasowe to bezpieczna kocia przystań. Prowadzone są przez fantastyczne osoby o wielkich sercach, które socjalizują, leczą i przygotowują koty do adopcji. Każdy przyszły opiekun adoptując kota z Domu Tymczasowego otrzymuje solidną wiedzę na temat jego charakteru, na temat wymaganej opieki weterynaryjnej. Jest też w miarę możliwości przygotowywany do opieki nad kotem. Staramy się również po adopcji stanowić wsparcie dla opiekunów oferując naszą wiedzę, doświadczenie a także namiary na sprawdzonych lekarzy weterynarii, którzy naszym podopiecznym wielokrotnie ratowali życie.

Staramy się by każdy z naszych podopiecznych miał wykonywane testy na białaczkę i FIV. Każdy jest regularnie odrobaczany i szczepiony. Wykonujemy też profilaktyczne badania krwi pod kątem mocznicy. Dzięki temu wiemy o każdej zmianie chorobowej i jesteśmy w stanie leczyć pierwsze objawy, gdy leczenie takie ma wciąż szansę powodzenia. Staramy się tym samym udowodnić, że opieka nad bezdomnymi kotami może wyglądać inaczej, niż do tego przywykliśmy i że bezdomny kot zasługuje na tyle samo uwagi, ciepła i troski co kot domowy. Bo wiemy, że nasze własne kocie domowe pociechy kiedyś też tułały się po schroniskach.

Fundusze niezbędne do prowadzenia Domów Tymczasowych i leczenia naszych podopiecznych uzyskujemy poprzez tradycyjne zbiórki pieniężne, poprzez aukcje na Allegro i na kocich bazarkach. W sytuacjach wyjątkowo dramatycznych prosimy o pomoc i wsparcie finansowe również za pomocą Newslettera Fundacji Viva! Część funduszy zawdzięczamy regularnym wpłatom wirtualnych opiekunów, dzięki którym wiemy, że warto jest walczyć do samego końca i chwytać się każdej iskierki nadziei.

kocieadopcje.blox.pl jest blogiem kilku zaprzyjaźnionych domów tymczasowych. Działaliśmy w obrębie projektu Kocie Adopcje. Wspiera nas Fundacji Viva!Koty i Spółka

04:21, kocieadopcje , O nas
Link Dodaj komentarz »
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
1%
ALLEGRO
FACEBOOK
FILMY
GALERIA zdjęć
KOTY DO ADOPCJI - Koty szukają domu
NASZ NR KONTA: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! KOTY I SPÓŁKA ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa 76 2030 0045 1110 0000 0255 7500
PODSUMOWANIA MIESIĄCA
Rozliczenia BLOX - Bufor bezpieczeństwa
Rozliczenia DT joshua_ada - Kazio, Larry
Rozliczenia DT Poddasza&Mamuśki - Cykorka, Buranio, Maciuś, Pchełka, Mamunia, Krzysia, Fruzia
Rozliczenia funduszu kota Kubusia
Rozliczenia Karmelka i Cynamonka
Rozliczenia kotów Lili, Mimi, Emi, Marcelinki, Maurycy
Rozliczenia kotów Mikusia
Rozliczenia projektu Bielan (m.in. Figa, Gabi, Chester, Kalinka)