poniedziałek, 03 października 2011
Rozliczenie DT Poddasza&Mamuśki - październik 2011

STAN POCZĄTKOWY: 522,49 zł

STAN KOŃCOWY: 634,48 zł

 

03.10.2011 50,00 zł, Renata A., BLOX Lilu

04.10.2011 10,00 zł, Katarzyna G., wpłata dla Burania

10.10.2011 -179,00 zł, zakup żwirku i dokupienie karmy

10.10.2011 -2,00 zł, opłata za przelew

14.10.2011 100,00 zł, Aleksandra S., Blox dla Agresorka i Zuzialka

24.10.2011 45,00 zł, PAYU, Kostka Rubika

31.10.2011 87,99 zł, Grażyna S., Graszka333, Bajki

12:01, kocieadopcje , Rozliczenia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 października 2011
I zapraszamy na Allegro :)

Na Allegro dla odmiany pojawiło się prawdziwe cudeńko.

Wszystkich wielbicieli rozmów przez internet zapraszamy na zakupy - pojawiły się u nas słuchawki Plantronics Audio 345 z mikrofonem - nowe, oryginalnie zapakowane, przekazane przez anonimowego darczyńcę. Zysk z aukcji będzie przeznaczony na nasz koci bufor bezpieczeństwa.

http://allegro.pl/blox-plantronics-audio-345-nowe-oryginalne-i1853502914.html11:44, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Zapraszamy na bazarek

Zapraszamy wszystkich na nasz najnowszy bazarek na forum miau. Do oddania za drobniaki nowiutkie obróżki dla kotów wychodzących oraz dwie nowe kocie zabawki :)

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=133857

Dochód z tej aukcji przeznaczony jest na budowanie bufora bezpieczeństwa dla naszych kocistych:

http://kocieadopcje.blox.pl/2011/09/Rozliczenia-BUFOR-BEZPIECZENSTWA.html

11:27, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 października 2011
Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Ponieważ październik jest uznawany za miesiąc dobroci dla zwierząt oddajemy im głos:

 

 

Z okazji rozpoczęcia października, każdemu Ogonkowi życzymy, by na swojej drodze spotkał dobrego człowieka...

 

Bo dobro okazane zwierzęciu - powraca...

 

 

Zwierzęta potrafią pomóc pogodzić się z tym, co dla człowieka bywa najtrudniejsze. Potrafią pomóc nam odnaleźć w sobie siłę i odwagę by iść dalej

 

Potrafią podnieść nas na duchu...

 

 

A co najważniejsze - uczą nas, że to nie przedmioty stanowią o tym, czy jesteśmy dobrymi ludźmi. Są odpowiedzią na pytanie: BYĆ CZY MIEĆ.18:08, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 września 2011
Zbiórka funduszy już na naszym koncie :)

Kochani,

Miło nam poinformować, że do Bufora Bezpieczeństwa BLOX dopisaliśmy zebrane fundusze podczas kiermaszu charytatywnego w kawiarni Kafka :)

Zebrana kwota została wykorzystana na łatanie długów (za leczenie kotka Kazia i za interwencje na Bielanach). Powolutku wychodzimy na prostą :)

Przypominamy też, że jeśli chcesz poczuć jak może uskrzydlać niesienie pomocy innym, możesz uczyć się latania razem z nami :) Każdy z nas jest wolontariuszem. Każdy z nas ma na celu pomoc kotom skrzywdzonym przez los, opuszczonym lub chorym. Większość z tych kotów ma minimalne szanse na znalezienie bezpiecznego nowego domu. "Utknęły" one w domach tymczasowych. Odrzucane przez wszystkich - tam właśnie znalazły ciepły kocyk i dobre serca wolontariuszy i ich przyjaciół często na co dzień nie związanych z pomaganiem zwierzętom :)

Bo ratowanie resztki człowieczeństwa w nas samych łatwiej wychodzi, gdy robi się to wspólnie :)

Innym słowem razem raźniej ;)

19:47, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Tydzień Cykorki na FB

Witajcie!

Na Facebooku zaczynamy tydzień jednego z naszych podopiecznych :) Tym razem pora na Cykorkę!

Zapraszamy do przyłączenia się do nas :)

Zdjęcia kotki znajdziecie tutaj: https://picasaweb.google.com/117642383108477131191/CykorkaWarszawaPoddasze

Jeśli chcecie napełnić co miesiąc jej brzuszek wystarczy wesprzeć ją nawet drobnymi kwotami. W tytule przelewu wpisując: DAROWIZNA - CYKORKA BLOX.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
92 1370 1109 0000 1706 4838 7305

bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW


19:36, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2011
"50"

Kochani,

Na naszym profilu na Facebooku przekroczyliśmy magiczną "50" :) Z tej okazji chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy się do nas przyłączyli i podpięli nas pod strony, które darzą sympatią. To dla nas ogromny powód do radości.

Dzielimy się z Wami naszą pasją, czymś, co stało się naszym drugim domem, do którego chętnie wracamy niezależnie od tego jak trudny mieliśmy dzień.

Naszym celem od zawsze było zarażanie ludzi sympatią do kotów. Chcielibyśmy, by wrażliwość na ich los rozprzestrzeniła się szybciej niż promień światła. Bo tak naprawdę o naszym człowieczeństwie nie decyduje grubość portfela, dom, czy znajomości, a jedynie odruch serca i podjęcie w swoim życiu jednej jedynej decyzji - że przestanie się być obojętnym.

My tą decyzję podjęliśmy przypadkiem, jak przypadkiem zetknęliśmy się z prawdziwym obliczem kociej bezdomności. I wiemy jedno - jedynym skutecznym antidotum - jest działanie. Najdrobniejsze gesty wywołują lawinę pozytywnych zdarzeń. I choć czasami jest łatwiej a innym razem trudniej to każdy z nas, który przekroczył tą swoją własną granicę obojętności, wie, że było warto.

To jest też sprawdzian dla każdego z nas w utrzymywaniu równowagi między "ratowaniem świata" a codziennością. Między odruchem serca a rozsądkiem i odpowiedzialnością. Bo nie można pomagać wyłącznie sercem. Za każdą naszą decyzją stoją cztery puchate umorusane łapki, których perspektywą nie jest jeden dzień, jeden tydzień, czy jeden miesiąc, ale kilkanaście najbliższych lat.

I z taką perspektywą ruszamy w świat :)

Jeśli zechcecie pomóc naszym kocim podopiecznym, niewielkiej garstce mruczków wyrwanych z obojętności, możecie dołączyć do nas na Facebooku i dodawać nam odwagi w naszych codziennych staraniach o zebranie funduszy na zakup karmy, żwirku i opłacenie rachunków u weterynarzy. Możecie podzielić się z naszymi mruczkami karmą, której Wasz kocio nie polubił. Możecie wesprzeć nas finansowo w tytule przelewu podając hasło "BLOX". Możecie też zrobić remanenty w szafach i na regałach - bo wszystkie nasze fanty na kocich bazarkach i na Allegro pochodzą od takich osób jak Wy :) Za co będziemy zawsze wdzięczni.

Pozdrawiamy

kocieadopcje@gazeta.pl

21:14, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Koty wolno żyjące pod ochroną prawa

W związku z tygodniem wolno żyjących kotów z Bielan postanowiliśmy przytoczyć artykuł napisany przez nas dwa lata temu.

Koty wolno żyjące nie są w świetle prawa zwierzętami bezdomnymi. Ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie określa je jako ogólnonarodowe dobro. Przejawy okrucieństwa i niehumanitarnego traktowania mogą się stać i są przedmiotem postępowania wobec osób, które nie przestrzegają praw zwierząt.

Urząd m.st. Warszawy od 2005 roku prowadzi działania związane z opieką nad wolno żyjącymi kotami, w celu ograniczenia i kontroli ich populacji. Ważnym aspektem tych działań są zabiegi sterylizacji i kastracji kotów, a dodatkowo ich odpchlenie, odrobaczenie i szczepienie, w tym przeciwko wściekliźnie, a w przypadku chorób - leczenie.

Koty wolno żyjące to zwierzęta dzikie, które w myśl art. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Stanowią one stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni (myszy i szczurów), które mogą być potencjalnym źródłem niebezpiecznych chorób. Koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi, w związku z tym, nie wolno ich wyłapywać, wywozić, ani utrudniać im bytowania w danym miejscu. Utrudnianie, czy zamykanie dostępu do ich naturalnych schronień w terenie zabudowanym, jakim są przede wszystkim piwnice, jest niehumanitarne. Dlatego też powyższa ustawa daje możliwości wszczęcia postępowania wobec osób, które znęcają się nad zwierzętami poprzez świadome zamykanie ich w pomieszczeniach, bez możliwości wydostania się, skazując je na śmierć z powodu głodu i pragnienia.
Wszelkie działania podjęte przez zarządców nieruchomości, jak też osoby opiekujące się wolno żyjącymi kotami, powinny odbywać się z zachowaniem zasad współżycia społecznego tak, aby nie stwarzać uciążliwości dla mieszkańców, a jednocześnie zgodnie z wymogiem ustawowym humanitarnie traktować zwierzęta.
W Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy funkcjonuje Wydział ds. Zwierząt (tel. 22/ 257-92-45 lub 47) a w Straży Miejskiej m.st. Warszawy działają specjalistyczne Eko Patrole (tel. 986). Jednocześnie informujemy, że na terenie m.st. Warszawy działają organizacje pozarządowe, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt (informacja w Wydziale ds. Zwierząt). Do w/w jednostek można zwrócić się o pomoc w sprawach zwierząt. 
Informacja dla karmicieli kotów
Osoby opiekujące się kotami wolno żyjącymi (min. 5 kotów), mogą zgłaszać się do Wydziałów Ochrony Środowiska dla Dzielnic m.st. Warszawy, w celu otrzymywania skierowań na sterylizację i kastrację oraz ewentualne leczenie kotów wolno żyjących. Istnieje również możliwość otrzymywania w formie wsparcia niewielkiej ilości karmy.

O pomoc w odławianiu kotów, w celu dostarczenia do lecznicy weterynaryjnej, można zwrócić się bezpośrednio do organizacji pro zwierzęcych lub przez Wydział ds. Zwierząt (tel. 22/257-92-45 lub 47)

20:58, kocieadopcje , Aktualności
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 26 września 2011
Tydzień kotów wolnożyjących na FB

Zapraszamy na Facebookowy profil Koty Sp. z o.o. - w tym tygodniu od czwartku do najbliższej środy prezentujemy nasze działania prowadzone na Bielanach.

Bohaterami tygodnia na Facebooku są: Basałyk, Gwiazdka Prawa, Gwiazdka Lewa, Gindżia, Mamusia, Łapeczka, Rudy Brzuszek, Bella, Belbiś, Rumba, Kaśka, Gadacz, Królewicz, Whiskasik, Pingwinek, Zbój, Koksik, Tosia, Jarońka, Pomponik, Pysio, Cichociemna, Melek, Pompadura jeden, Pompadura dwa, Maciek, Hrabia, Filut, Falconetti, Strzałka, Bliźniaki, Mamusia dwa, Klejnot, Duśka, Miśka, Smolak, Jantarka, Amoroso, Cwaniak, Mamuśka, Stryjek, Króliczek, Zuzanka, Pędzelek.

http://www.facebook.com/pages/Koty-Sp-z-oo/148987088524884

Zapraszamy też do galerii kotów wolnożyjących, którym pomagamy: https://picasaweb.google.com/117642383108477131191/BielanyInterwencje

A tutaj znajdziesz stan funduszy jakie mamy na prowadzenie naszych dalszych działań http://kocieadopcje.blox.pl/2011/09/Rozliczenie-Projektu-BIELANY.html. Jeśli chcesz nam pomóc wystarczą nawet najdrobniejsze kwoty wpłacone na konto z adnotacją "BLOX BIELANY"

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
92 1370 1109 0000 1706 4838 7305

bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa


18:42, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
Koty Sp. z o.o. na pikniku :)

Tutaj byliśmy :)

18:39, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zakładki:
1%
ALLEGRO
FACEBOOK
FILMY
GALERIA zdjęć
KOTY DO ADOPCJI - Koty szukają domu
NASZ NR KONTA: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! KOTY I SPÓŁKA ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa 76 2030 0045 1110 0000 0255 7500
PODSUMOWANIA MIESIĄCA
Rozliczenia BLOX - Bufor bezpieczeństwa
Rozliczenia dt delfin ZAMKNIĘTE
Rozliczenia DT joshua_ada - Kazio, Larry
Rozliczenia DT Poddasza&Mamuśki - Cykorka, Buranio, Maciuś, Pchełka, Mamunia, Krzysia, Fruzia
Rozliczenia funduszu kota Kubusia
Rozliczenia Karmelka i Cynamonka
Rozliczenia kotki Pusi - ZAMKNIĘTE
Rozliczenia kotów Lili, Mimi, Emi, Marcelinki, Maurycy
Rozliczenia kotów Mikusia
Rozliczenia projektu Bielan (m.in. Figa, Gabi, Chester, Kalinka)