piątek, 14 października 2011
Dobre wieści dla Gunia Svensona zwanego Guciem i Zuzinki

Dziś mamy rewelacyjne wieści dla dwóch Ogonków - Gucia i Zuzi.

Latem, gdy stanęły całkiem zapytania adopcyjne, jeden z domów tymczasowych Kotów i Spółki odwiedziła Ola. Jak wiele osób była ciekawa jak działa dom tymczasowy z drużyną jedenastu kocich podopiecznych, który walczy z miesiąca na miesiąc o przetrwanie. Dla nas ta wizyta była bardzo ważna właśnie z uwagi na Gucia, który był naszym nowym, i dodajmy bardzo nerwowym, podopiecznym.

Od samego początku uwagę Oli skupił na sobie właśnie Gucio tratując ją niemal w locie na powitanie :) Nie zachował się wówczas jak dżentelmen tylko jak jeden z Wikingów, który z okrzykiem Baw się albo Giń postanowił przełamać pierwsze lody ;) Wtedy otrzymał też swój przydomek Gunio Svenson vel Agresorek.

Zuzia z kolei pokazała nam się wszystkim z nowej strony - jako koto-pies :) Czując noskiem, że przyszedł w gości opiekun psa - postanowiła zaprezentować swoje psie zachowania. Drapanie za uszkiem odebrała jako największą czułość i nadstawiła brzuchala do głasków.

Zuzia i Gunio mają bardzo podobne charaktery. Są stanowczymi, dominującymi, walczącymi nieustannie o uwagę opiekuna Ogonkami. Bywają trudne do przewidzenia co powoduje, że trudno nam znaleźć dla nich domki. Niemniej jednak wierzymy, że kiedyś, ktoś się w nich zakocha właśnie za te cechy charakteru, które sprawiły, że Ola nie mogła przejść obok nich obojętnie.

Ta wizyta odmieniła już ich los. Właśnie dziś dostaliśmy potwierdzenie, że Ola obejmie oba Ogonki wirtualną opieką.

Noski mogą więc spać spokojnie, bo nie zabraknie dla nich na pewno ani chrupków, ani żwirku do kuwetki ani funduszy na leczenie.

Z wpłaty, którą otrzyma Gunio zakupimy wkład do Feliwaya, który pomoże kiciusiowi odnaleźć się wśród innych Ogonków. Ponieważ na ten cel uzbieraliśmy już 20 zł ze sprzedaży kolczyków wykonanych przez tymczasową opiekunkę Gucia - a brakujące 40 zł kiciuś dostanie od Oli - zakup zaplanowaliśmy na poniedziałek. I zostanie jeszcze 10 zł na zakup żwirku :)

Olu, jeśli nas czytasz - OGROMNE DZIĘKI - za pomoc, za ciepłe słowa i za ogromne serce dla tej dwójki kocich wariatów ;) Ściskamy Cię w imieniu Gunia i Zuzi i zapraszamy na odwiedziny :)

 Gunio kosmita :)

 Zuzinka Koto-Pies :)

14:40, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 października 2011
Koty szukają dobrych duszków

Rozpoczął się kolejny miesiąc dla naszych kocich podopiecznych. Wciąż dla większości z nich poszukujemy wirtualnych opiekunów. Lista Ogonków szukających najdrobniejszego wsparcia będzie regularnie uzupełniana.

http://kocieadopcje.blox.pl/2011/09/Szukamy-wirtualnych-opiekunow.html

Przygarnij książkę - napełnij koci brzuszek

Zapraszamy do akcji "Przygarnij książkę - napełnij koci brzuszek" :)

Kupując książkę opatrzoną przedrostkiem *BLOX* lub /blox/ na naszych aukcjach przyczynisz się do napełniania kocich brzuszków jedzonkiem, napełniania kuwetek żwirkiem, opłaceniem rachunków z lecznicy za badania, leki, profilaktykę, oraz do promowania naszych kocich adoptusiów szukających domów na Allegro.

Pogoda coraz bardziej nastraja do zakopania się w kocu i zanurzenia w świat książkowych opowieści...

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=9395338

Zapraszamy!

10:00, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 października 2011
Z wizytą u Cynamonka

W niedzielę odwiedziliśmy Cynamonka (znanego również jako Kacperek z DT u Poddasza i Mamuśki). Kiciuś przywitał nas w swoim nowym własnym domku przy miseczce z chrupkami (no bo gdzieżby indziej) :)

Było to dla nas niezwykłe spotkanie, bo rzadko mamy okazję odwiedzać podopiecznych już po przeprowadzce do ich nowego domku. A tym razem wizyta była o tyle dla nas niezwykła, że 3 lata temu do tego samego domku trafił Karmelek (znany wcześniej jako Miluś). Kocurek wyrósł niesamowicie i wypiękniał!

Kociste powitały nas bardzo ciepło. Były mruczanki i mizianie pysiaków i chwalenie się swoimi Opiekunami :) Zarówno Cynamonek z Karmelkiem jak i ich trzeci kumpel Imbir w niecały miesiąc po dokoceniu idealnie dają sobie radę w stadzie. Zrelaksowane, rozmruczane... Dobrze widzieć takie kocie szczęście.

Podczas spotkania dom, w którym mieszkał niegdyś Cynamonek z Karmelkiem otrzymał ogromną paczkę z karmą suchą i saszetki. Dzięki tym darom w tym miesiącu Dom tymczasowy Poddasza i Mamuśki nie będzie musiał kupować więcej karmy - jedynie żwirek dla swoich podopiecznych - a to dla nas ogromna pomoc i odciążenie w codziennej walce o fundusze.

W weekend postaramy się zrobić zdjęcia kocistym podczas konsumpcji darów :)

To był dla nas niezwykły dzień.

Kocia ekipa. Z tyłu Cynamonek. Po lewej Imbir a po prawej Karmel.

I nowa ulubiona miejscówka Cynamonka :)

22:16, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 października 2011
Rozliczenia Pusi (u Modjeski). Październik 2011- Luty 2013

STAN POCZĄTKOWY: 497,24 zł

STAN KOŃCOWY: 0,00 zł

 

07.10.2011 -106,00 zł, faktura 80/2011 - leczenie Pusi: badania, kroplówki, leki.

07.10.2011 -2,00 zł, opłata za przelew

Rozliczenia zamknięte po śmierci Pusieńki.

04.02.2013 -338,00 zł, refundacja faktur 113/2012, 3/2013 - usługa weterynaryjna dla kocurka przygarniętego w grudniu przez dom tymczasowy, w którym kiedyś przebywała Pusia. 

04.02.2013 -2,00 zł, opłata za przelew

04.02.2013 -49,24 zł, przeniesienie pozostałej kwoty do rozliczeń pozostających pod naszą opieką Mruczków

17:50, kocieadopcje , Rozliczenia
Link Dodaj komentarz »
Rozliczenia Burasi (u delfin) - październik 2011

STAN POCZĄTKOWY: 480,40 zł

STAN KOŃCOWY: 445,58 zł

 

07.10.2011 -92,82 zł, refundacja kosztów zakupu żwirku i karmy dla Burasi

07.10.2011 -2,00 zł, opłata za przelew

26.10.2011  60,00 zł, Seweryna O., wirtualna adopcja Burasi17:46, kocieadopcje , Rozliczenia
Link Dodaj komentarz »
Rozliczenia DT w Rzeszowie - październik 2011

STAN POCZĄTKOWY: 21,22 zł

STAN KOŃCOWY: 9,65 zł

 

07.10.2011 55,00 zł, Michał O., wirtualna adopcja Matyldy

13.10.2011 -114,57 zł, faktura 15/RV/2011 zakupy dla Matyldy i Lili

13.10.2011 -2,00 zł, opłata za przelew

20.10.2011 50,00 zł, Bożena S., wirtualna adopcja Lili październik 2011

14:08, kocieadopcje , Rozliczenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2011
Tydzień Mamuni i Krzysi na FB

Nowy miesiąc i nowy tydzień na Facebooku (jak zawsze w czwartek) rozpoczynamy od spotkania z Mamunią i Krzysią.

Ich wszystkie zdjęcia znajdziecie tutaj: https://picasaweb.google.com/117642383108477131191/MamuniaZKrzysiaWarszawaPoddasze

Kicie szukają wspólnego domku szytego na miarę.

Są zdrowe, odrobaczone, zaszczepione i wysterylizowane. Jedna uwielbia ludzi i głaskanie, druga ma ich w nosie ;) Idealny koci duet.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Koty-i-Sp%C3%B3%C5%82ka/148987088524884

A jeśli myślisz o adoptowaniu ich - skontaktuj się z nami: kocieadopcje@gazeta.pl

Jeśli nie możesz ich przygarnąć, a chcesz im pomóc - możesz objąć je wirtualną opieką. Polega ona na regularnych wpłatach dowolnej kwoty raz w miesiącu na konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
92 1370 1109 0000 1706 4838 7305

bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa


Koniecznie z dopiskiem: "Mamunia i Krzysia BLOX"

Możesz też jednorazowo napełnić ich miseczki najdrobniejszą choćby wpłatą :)

Ich rozliczenia (wpłaty i wydatki) będą widoczne tutaj: http://kocieadopcje.blox.pl/2011/10/Rozliczenie-DT-PoddaszaMamuski-pazdziernik-2011.html

19:31, kocieadopcje , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 października 2011
Podsumowanie września

Pora na małe podsumowanie września.

Wciąż potrzebujemy:

- Buranio wciąż poszukuje 4 kanapek :) Jeśli chcesz się przyłączyć do poszukiwań - opowiedz o nim znajomym lub podziel się kanapką :) Pamiętaj, że Buranio ma swój wątek rozliczeń na naszym blogu kocieadopcje.blox.pl . Jeśli chcesz możesz dorzucić małe conieco z dopiskiem Buranio Blox.

- Lucek Mizialski wciąż szuka stałego domku dla siebie. Wciąż czeka, aż ktoś go pokocha i podaruje mu stały kocyk, podusię, miseczki i przygarnie do swojego serca. Lucek nie pogardzi też drobniakami ze świnki skarbonki na profilaktykę. Bardzo mu się przyda każdy grosik, bo jakby nie było jest kotkiem o obniżonej odporności (FIV)... (z dopiskiem Lulek BLOX)

- Nasz szkrab z Rzeszowa - Toluś wciąż czeka ze spakowanym plecaczkiem na swojego Człowieka. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dokocenia. Jest zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony, przebadany na choroby zakaźne. I ma niezwykły charakter - mruczy na sam widok człowieka... Kiciuś bardzo potrzebuje dobrego domku. Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 608348950, e-mail: zuzinka96@wp.pl

- Bielańskie koty przypominają, że jako kotusie wolno żyjące bardzo potrzebują pomocy przed i w czasie zimy. Napełnijmy ich brzuszki, przygotujmy ich zdrówko na nadchodzące niskie temperatury. Każda złotówka w ich przypadku jest bezcenna. Jeśli chcesz im pomóc - zapraszamy na nasz blog kocieadopcje.blox.pl do działu "możesz pomóc". I zapraszamy do ich rozliczeń. (dopisek BIELANY BLOX)

- Cykorka poszukuje nieustająco wirtualnych opiekunów, którzy chcieliby w miesiącu przeznaczyć niewielkie kwoty na napełnienie jej miseczki. (dopisek CYKORKA BLOX)

Co nam się udało :)

- Na początku była paczuszka dla Burania. Kiciuś i jego przyjaciele dostali od sklepu Go-Dog 3 kg chrupków 3 opakowania przysmaczków oraz zestaw obróżek dla kotów i zabawki. 

- Paczuszka Burania zapoczątkowała łańcuszek dzielenia się :) najpierw Buranio podzielił się chrupkami z kocimi kumplami ze swojego domu tymczasowego, potem przysmaczkami z kotami ze schroniska w Milanówku, a obróżki trafiły na koci bazarek, z którego dochód pozwolił nam opłacić wyróżnienia aukcji ogłoszeniowych na Allegro :)

- Dom tymczasowy Poddasza i Mamuśki obchodził 4 lata istnienia :) Zostało to uczczone i uwiecznione :)

 

- W kawiarni Kafka odbył się kiermasz, dzięki któremu udało nam się podreperować budżet kotów wolno żyjacych z Bielan :)

- Kacperek - obecnie Cynamonek - znalazł stały dom! I to jest wiadomość, która dla każdego domu tymczasowego jest najważniejsza i najcenniejsza - trafił do niezwykłego domu, dołączył do dwóch kocurków, zaaklimatyzował się w ciągu zaledwie tygodnia i pokochał swojego małego dwunożnego duszka :) 

 

Rozliczenia DT u joshua_ady - październik 2011

Rozliczenia joshua_ada:

STAN POCZĄTKOWY: -139,39 zł

STAN KOŃCOWY: -203,39 zł

05.10.2011 -62,00 zł, leczenie i karma dla Kazia

05.10.2011 -2,00 zł, opłata za przelew 

 

Rozliczenia Lucka Mizialskiego i Bibi:

STAN POCZĄTKOWY: 283,82 zł

STAN KOŃCOWY: 283,82 zł18:20, kocieadopcje , Rozliczenia
Link Dodaj komentarz »
| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zakładki:
1%
ALLEGRO
FACEBOOK
FILMY
GALERIA zdjęć
KOTY DO ADOPCJI - Koty szukają domu
NASZ NR KONTA: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! KOTY I SPÓŁKA ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa 76 2030 0045 1110 0000 0255 7500
PODSUMOWANIA MIESIĄCA
Rozliczenia BLOX - Bufor bezpieczeństwa
Rozliczenia dt delfin ZAMKNIĘTE
Rozliczenia DT joshua_ada - Kazio, Larry
Rozliczenia DT Poddasza&Mamuśki - Cykorka, Buranio, Maciuś, Pchełka, Mamunia, Krzysia, Fruzia
Rozliczenia funduszu kota Kubusia
Rozliczenia Karmelka i Cynamonka
Rozliczenia kotki Pusi - ZAMKNIĘTE
Rozliczenia kotów Lili, Mimi, Emi, Marcelinki, Maurycy
Rozliczenia kotów Mikusia
Rozliczenia projektu Bielan (m.in. Figa, Gabi, Chester, Kalinka)