Blog > Komentarze do wpisu
Leczenie Cykorki

U Cykorki lepiej!:)

Poniżej zamieszczamy opis badania jakie wykonaliśmy. Dzięki temu badaniu ortopeda zalecił nam leczenie farmakologiczne, które (dziś możemy to już z ulgą stwierdzić) przynosi dobre efekty. Kicia już stawia pewne kroczki tylnymi łapkami. Dostała osobny pokoik, w którym stworzyliśmy jej prowizoryczną rampę, po której może wchodzić na parapet, z którego uwielbia oglądać świat za oknem.

Przez 2 miesiące oszczędzamy kręgosłup i usunęliśmy już wszystko, na co kicia mogła mieć ochotę wskakiwać. Rampa do wchodzenia na parapet sprawdza się i jest z chęcią wykorzystywana przez kicię. Maleńka mruczy, powrócił jej apetyt i w końcu temperatura przestała spadać. Cykorka jest bardzo dzielna. Kroplówki, leki, stres, narkoza przy rezonansie, podróże do weterynarzy w najzimniejszym jak dotąd okresie niestety wywołały u niej przeziębienie. Osłabiony organizm nie miał siły walczyć z infekcją. Kicia dostaje antybiotyk i dziś pierwszy dzień nie kichała. Powolutku my też zaczynamy oddychać spokojniej...

Wystawiliśmy kilka przedmiotów na rzecz Cykorki na naszych aukcjach charytatywnych. Wiemy też że niebawem trafi do nas paczuszka z nowymi fantami na aukcje dla kici więc zaglądajcie na nasze Allegro charytatywne :)

Jeśli macie wolny grosik w skrzynce skarbonce - polecamy się do wpłat. Niestety każda większa choroba bardzo nas osłabia finansowo.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 m. 39, 03-772 Warszawa
76 2030 0045 1110 0000 0255 7500

(w tytule przelewu "CYKORKA")

Może macie jakąś niepotrzebną puszkę Felixa dla seniorów albo puszkę musu Gourmet? Cykorka byłaby bardzo szczęśliwa :) W Warszawie możemy zorganizować nasz własny odbiór i przekazanie do łapek własnych Cykorki (na linii metra).

Dziękujemy również wolontariuszce za pokrycie części naszych rachunków związanych z leczeniem pozostałych Ogonków. Gdyby nie to mielibyśmy na koncie dzisiaj 200 zł na utrzymanie 7 podopiecznych w DT Poddasza i Mamuśki...

Dziękujemy bardzo za wszystkie kciuki za Cykorkę! Bardzo się przydały!!!

 

Imię: Cykorka Gatunek: Kot
BADANIE:
Badanie nr: 905/VET Data badania: 23.11.2018r.

OPIS BADANIA MR
Badanie MR 0,3T kręgosłupa szyjnego [C] i piersiowego [Th] bez kontrastu.

Trzony kręgów w odcinku C i Th mają zachowaną wysokość i prawidłową intensywność sygnału, bez przemieszczeń. Krążki międzykręgowe [k.m.] C2-C3, od C4-C5 do Th2-Th3, Th10-Th11 mają uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2, jako wyraz ich częściowej dehydratacji. Mierna przepuklina centralno-lewoboczna k.m. C2-C3 - modeluje worek opony twardej, nieznacznie zwęża prawy zachyłek boczny. Mierna przepuklina prawostronna k.m. C5-C6, niewielka przepuklina centralno-lewoboczna k.m. C6-C7, mierna wypuklina k.m. C7-Th1 -modelują worek opony twardej. Bez istotnych zwężeń zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych na tych poziomach.
Mierne przepukliny k.m. Th1-Th2, Th2-Th3, Th3-Th4, Th10-Th11, prawostronna Th11-Th12 – modelują worek opony twardej, bez widocznych istotnych zwężeń zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych na tych poziomach. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym i piersiowym jest nieposzerzony, nieuciśnięty, bez ewidentnych zmian ogniskowych. Zmian  ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono, rezerwa płynowa rdzenia zachowana. Okolica przykręgosłupowa w wykonanym badaniu niezmieniona.

Badanie MR 0,3T kręgosłupa lędźwiowego [L].

Wysokość trzonów kręgów w odcinku lędźwiowym zachowana, trzony mają prawidłowa intensywność sygnału i budowę. Nawarstwienia kostne zwyrodnieniowe na sąsiadujących przednich krawędziach trzonów: L7-S1. Zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych trzonów L7-S1 o typie obrzęku. Krążki międzykręgowe [k.m.] L5-L6, L6-L7, L7-S1 mają uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w sekwencji T2 jako wyraz ich dehydratacji. Wysokość k.m. L5-L6, L6-L7, L7-S1 jest obniżona.
Mierne wypukliny k.m. L5-L6, L6-L7 - w niewielkim stopniu modelują worek opony twardej. Bez istotnych zwężeń zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych na tych poziomach.
Znaczna wypuklina k.m. L5-S1 (zwęża nieco ponad 50% szerokości worka opony twardej) - uciska worek opony twardej, zwęża zachyłki boczne i otwory międzykręgowe.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego położony prawidłowo, rdzeń kręgowy niepogrubiały bez ewidentnych zmian. Innych zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono.

WNIOSKI:
- Dyskopatia i spondylaza ze znaczną wypukliną na poziomie L7-S1 zwężającą worek opony twardej, zachyłki boczne i otwory międzykręgowe, towarzyszące zwyrodnienia płytek granicznych trzonów.
- Ponadto wielopoziomowa dyskopatia z miernymi przepuklinami w odc. szyjnym, piersiowymi i lędźwiowym kręgosłupa.

sobota, 01 grudnia 2018, kocieadopcje

Polecane wpisy