Blog > Komentarze do wpisu
Tydzień drugi - powarkiwania, znikające zabawki i mruczące Futerko.

DRUGI TYDZIEŃ (22.07 - 28.07)

Coraz łatwiej nam dotrzeć do Fruzi. Ostatnie próby sprawienia, by kicia zaczęła mruczeć - zajęły zaledwie 30 minut - a drugi tydzień pracy z kotką kończymy ogromnym sukcesem - Fruzia rozmruczała się zaledwie po 5 minutach głaskania!

Wciąż jest bardzo zalękniona i wciąż wystają jej kosteczki, ale apetyt dopisuje, kuwetkowanie jest w normie i przestała z niej wychodzić sierść (zmniejszył się również łupież). Niestety mamy wrażenie, że gdy już stres opadł - opadła też jej naturalna odporność, bo zaczyna puszczać bąbelki nosem (znaczy się katarek się pojawił). Na razie obserwujemy bo jest duża szansa, że jej organizm sam się upora z tym osłabieniem.

Fruzia czuje się coraz pewniej - bo zaczyna na nas prychać i powarkiwać. Jest to jej rytuał powitalny. Ponieważ nie robi to na nas wrażenia - przechodzimy do miziania kociego ciałka i to akurat kończy się mruczandem.

Co ważne - gdy już uda nam się sprawić, by zaczęła mruczeć - jej całe ciało się rozluźnia i pozostaje w takim stanie na długo. To znaczy, że w przeciwieństwie do pierwszych dni - gdy co chwila wchodzimy i wychodzimy z kociego pokoju kicia wciąż leży całkiem rozluźniona za firanką a nie kuli się za każdym razem jak to było na początku naszej pracy.

Kicia musi się też bawić w nocy bo regularnie zabawki poukładane w jednym miejscu wieczorem - rano są rozsiane po całej podłodze :)

Najpewniej czuje się na kocyku na parapecie schowana za koronkową firanką.

Poniżej filmiki Fruzi z drugiego tygodnia.

http://youtu.be/Ctz2cGjCqH0

http://youtu.be/WsYocDUEZqE

Oraz zdjęcia z tego samego okresu.

Grzejemy łapki pod kocykiem.

"A może tutaj wcale nie będzie tak strasznie...?"

"Pokażesz jeszcze raz tą sztuczkę ze znikającym czerwonym światełkiem?"

"Wciąż mi jeszcze smutno..."

"Ale nie poddaję się."

poniedziałek, 30 lipca 2012, kocieadopcje

Polecane wpisy

  • Wieści od Fruzi

    Pamiętacie Fruzię? Opisywaliśmy ją tutaj: http://kocieadopcje.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1282812 Powracamy do niej, ponieważ w ostatnich dniach

  • Czwarty tydzień Fruzi

    Fruzinek czuje się coraz lepiej pod naszą opieką :) Zabawa światełkiem laserowym przed snem staje się już naszą codziennością. Fruzia bardzo lubi się bawić. Zap

  • Trzeci tydzień Fruzinki

    Minął trzeci tydzień naszej pracy z Fruzią. Kicia odważyła się już biegać po pokoju za światełkiem laserowym. Wciąż jednak wydaje się być bardziej "stacjonarnym